Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Sport > Dětské hřiště

Dětské hřiště "Štarnováček"

V neděli 15. září 2013 se v areálu fotbalového hřiště slavnostně otevřelo pro veřejnost nové dětské hřiště, plné lákavých skluzavek a prolézaček, houpaček a houpadel. Štarnováček nahradil původní dětské hřiště s prvky, které již technicky nesplňovaly bezpečnostní normy. Do odklízení a přípravy plochy pro nové hřiště se pustili tatínci a další dobrovolníci při společné brigádě. Nové herní prvky pak vybíraly samy maminky místních dětí.

Na vybudování dětského hřiště se složili z velké části sami obyvatelé obce. Skupina rodičů přišla s nápadem uspořádat na jeho vznik veřejnou sbírku. Do veřejné sbírky bylo možné přispět několika způsoby: zasláním peněz na transparentní účet, prostřednictvím kasičky na obecním úřadě nebo osobním předáním hotovosti dětem a rodičům. Velkou měrou se na vybudování hřiště podílela také Obec Štarnov a sponzoři.

V současné době je dětské hřiště hojně využíváno a hlavním přínosem celého projektu je zlepšení občanské vybavenosti a podmínek pro trávení volného času dětí.

Provozní řád dětského hřiště "Štarnováček"

Dětské hřiště