Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Sport > Cyklostezka

Cyklostezka Hvězdná

Dne 13. června 2014 byl slavnostně otevřen poslední úsek cyklostezky spojující Šternberk s Olomoucí. Nová cyklostezka dostala název Hvězdná, označena číslem 6104. Měří 15 kilometrů a je vhodná pro všechny věkové kategorie, pro cyklisty i bruslaře. Na nové stezce lidé nejvíce oceňují fakt, že konečně získali bezpečné spojení mezi Olomoucí a Šternberkem.

Náklady na více než pěti kilometrový úsek cyklostezky mezi Bohuňovicemi a Štarnovem přesáhly 20 milionů korun, přičemž více jak 16 milionů pokryly evropské dotace, půl milionem přispěl také Olomoucký kraj a 600 tisíc korun přidalo Město Šternberk.

Popis trasy Hvězdná:

Cyklostezka 6104 začíná v Olomouci, v městské části Chválkovice, kde můžete využít odstavné parkoviště pro auta. Pokračujte k nadjezdu v Černovíře, odkud se vydáte podél železnice, kterou máte po pravé straně tratě směr Olomouc – Zábřeh na Moravě. V místě křížení s Trusovickým potokem se cyklostezka odklání směrem na Hlušovice. Jeďte po levém břehu Trusovického potoka kolem obce Hlušovice, kde se u mostu přes potok napojíte na cyklostezku do Bohuňovic. Pokračujte stále podél Trusovického potoka do Bohuňovic. Odtud se můžete vydat dál podél potoka po cyklostezce 6029 do sousední obce Bělkovice-Lašťany. Zpět se vrátíte do Bohuňovic stejnou cestou. Pokud nepojedete do Bělkovic-Lašťan, pokračujte z Bohuňovic stále po cyklostezce 6104, která vede podél železniční trati na Šternberk. Na cyklostezce je několik mostních konstrukcí, které stezku ozvláštňují, a nechybí ani odpočívadla, kde můžete vydechnout a vychutnat si klid spojený s cestováním na kole.

Cyklotrasy Hvězdná - mapy.pdf

Cyklostezka