Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Štarnov – dopravní infrastruktura

Štarnov – dopravní infrastrukturaDatum konání:
4.5.2022
Datum ukončení:
30.6.2023

loga.jpg

 

Štarnov – dopravní infrastruktura

 

V září 2020 byla do Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), v rámci výzvy MAS Šternbersko o.p.s. podána dotační žádost k projektu, jehož hlavním cílem je zrealizovat stavbu chodníku v obci Štarnov podél silnice č. III/4469. Nový chodník bude zajišťovat vyšší bezpečnost při pohybu chodců a také se zlepší přístupnost železniční zastávky Štarnov, kterou dojíždějící využívají při přepravě do zaměstnání, škol či za službami.

V rámci projektu bude vybudován nový chodník, který naváže na úseky chodníků stávajících. Projekt bude realizován podél komunikace č. III/4469, která patří mezi nejfrekventovanější ulice v obci. Nově vybudovaná infrastruktura umožní lepší dostupnost k občanské vybavenosti v obci. Výstupy projektu se nachází v těsné blízkosti sportoviště, dětského hřiště, knihovny či obecního úřadu. Nedílnou součástí je lepší přístupnost železniční zastávky Štarnov.

 

Podaná žádost o dotaci byla úspěšná a projekt je v současnosti realizován s termínem ukončení
v červnu 2023.

 

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

 

Cíl: Hlavním cílem projektu je zrealizovat stavbu chodníku v obci Štarnov, který svede pěší dopravu ze silnice III/4469, která v současnosti nedisponuje vhodnými podmínkami pro pohyb chodců.

 

Předmět projektu a jeho výsledky: Předmětem projektu je vybudování chodníku podél silnice č. III/4469. Výsledkem bude zlepšení mobility a zvýšení bezpečnosti chodců s možností bezbariérového pohybu pro občany se sníženou orientací a schopností pohybu.

 

Štarnov - dopravní infrastruktura - spolufinancování EU

 

Štarnov - dopravní infrastruktura.png


logo