Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Vlakové jízdní řády - zpracování připomínek

Vlakové jízdní řády - zpracování připomínekDatum konání:
10.8.2020
Důležitá informace pro občany obce Štarnova, kteří využíváte do zaměstnání vlakovou (v současnosti autobusovou) dopravu!!!
Jak již jste byli informováni, mohli jste se vyjádřit k navrhovaným vlakovým jízdním řádům. Obdrželi jsme informaci, že by bylo možné vyhovět požadavku:
Vlak OS3682: odjezd ze stanice Šternberk v 06,40 hod - příjezd do Olomouce v 06,57 hod. Požadovaná změna: zastavit na zastávce Štarnov.
Úplně zkráceně: aby mohlo být požadavku vyhověno: ranní vlak Os13703 směr do Uničova by již nezastavoval ve stanici Štarnov. To znamená, že lidé dojíždějící za prací směr Uničov a lidé, kteří jezdí z nočních směn z Olomouce by využívali dřívější vlakové spojení Os3627 a pozdější Os13705.
 
Odůvodnění: Časová poloha vlaku Os3682 je limitovaná křižováním na jednokolejné trati ve stanicích Libina, Uničov Újezd u Uničova, Bohuňovice a Olomouc hl.n. Zastavení vlaku Os3682 ve Štarnově technicky lze vyměnit za průjezd vlaku Os13703.
 
Proto prosím všechny občany, kteří využívali a budou využívat vlakové spojení směr Uničov, s nástupem/výstupem ve Štarnově v 06,51 hod, aby na tento příspěvek zareagovali. V pondělí 10/08 je potřeba zaslat vyjádření - souhlas/nesouhlas s touto možností.