Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Elektronická úřední deska

Elektronická úřední deskaDatum konání:
28.6.2021

Úřední deska s papírovými dokumenty umístěná vedle obecního úřadu, bude nahrazena, v souladu s platnou legislativou, deskou digitální.

Ta je již nyní umístěna na budově obecního úřadu. Ještě během června budou úřední dokumenty vyvěšovány jak na původní úřední desce u úřadu, tak na desce digitální a současně na elektronické úřední desce na webu obce.

Od července bude používána oficiálně pouze deska digitální a elektronická na webu.

Desku instalovala obec Štarnov ve spolupráci s Mikroregionem Šternbersko, který zajistil dodání digitálních úředních desek v rámci realizace projektu „Podpora strategického řízení obcí a moderní komunikace s veřejnou správou na území Šternberska“. Dotace na realizaci tohoto projektu je poskytnuta z Operačního programu Zaměstnanost a činí 95% z celkových způsobilých nákladů. Cena jedné úřední digitální desky je cca 200 tisíc korun, spoluúčast obce Štarnov bude 5 %, tedy cca 10 tisíc Kč.

Obsluha dotykové digitální desky je uživatelsky velmi jednoduchá, ovládání je intuitivní. Čitelnost je zaručena za každého počasí. Velkou výhodou je možnost vyvěsit dokument bez omezení počtu stran či velikosti, včetně mapových příloh. Digitální úřední deska je odolná vůči výpadku elektrického proudu. Deska má úpravu „antivandal“, je odolná proti povětrnostním vlivům. Kromě dokumentů úřední desky zařízení zobrazuje také webové stránky obce.

Deska je monitorována kamerovým systémem obce.